Google Glass ABD dışında ilk olarak İngiltere'de ve 1.000 pound fiyat ile satışa sunulacak.Batı'nın iyi yanlarını almayı alışkanlık edinen Avrupa, şimdi de şansını Google'ın akıllı gözlüğünden yana deniyor. İşte Google Glass'ın Avrupa'da satıldığı yer ve fiyatı.

Google Glass ilk olarak geçtiğimiz yılın Şubat ayında geliştiricilere özel olarak Glass Explorer programıyla sunuldu. Ardından bunu Mayıs 2014'te 1.500 dolar fiyat üzerinden sunulan daha geniş kapsamlı bir satış izledi. Şimdi ise Google Glass Avrupa sınırlarına girdi.

Yüksek teknolojili akıllı gözlük ABD dışında ilk olarak İngiltere'de ve 1.000 pound fiyat ile satışa sunulacak. Yaklaşık 3 bin TL'yi gözden çıkaran ilk parti alıcıları, sağ gözün üzerine oturan bu lenssiz gözlüğü kullanarak Gmail iletilerini kontrol edebilecek, Google'da arama yapabilecek ve Glass'a özel uygulamaları kullanabilecekler.

Nasıl çalışıyor?

Google Glass'ı çalıştırmak için çerçevenin yan bölümüne dokunmak, kafanızı sallamak veya "OK Google" sesli komutuyla aktif hale getirmek gerekiyor.

http://shiftdelete.net